Nové v ADC Číselníku: Automatické vyhodnocovanie interakcií pri výdaji v lekárni


Mgr. Jakub Čehák, PharmDr. Lenka Siváková | 30. 11. 2017 Kategória: Aktuality

Služba ADC Interakcie, ktorá je súčasťou verzie ADC Číselníka určeného pre lekárne, prešla nenápadnou ale dôležitou zmenou. Výdaj liekov je tak opäť o niečo bezpečnejší.

 

 

Červené tlačidlo indikuje interakcie

V novej verzii ADC Interakcie indikuje prípadné interakcie farba tlačidla "Interakcie". Pokiaľ pri ukončení výdaja neboli zaznamenané interakcie, má tlačidlo zelenú farbu. V prípade nájdenia interakcií sa farba zmení na červenú. Ide o veľmi jednoduchý a účinný spôsob ako jasne, ale pritom nerušene upozorniť na interakcie. 

Kliknutím na tlačidlo sa zobrazí zoznam, závažnosť a popis interakcií. Interakcie sa vyhodnocujú medzi liekmi, ale súčasne aj doplnkovým sortimentom a účinnými látkami.

 


Ste lekár? Overujte liekové interakcie profesionálne. Skúste ADC Interakcie. Bezplatne.

 

Praktické ukážky z lekárenského informačného systému

Upozornenie: Dáta zobrazené na obrázkoch nižšie sú ilustračné. 
 

1. Pokiaľ pri ukončení výdaja neboli nájdené interakcie, má tlačidlo "Interakcie" zelenú farbu

 

 

2. Pokiaľ pri ukončení výdaja boli nájdené interakcie, má tlačidlo "Interakcie" červenú farbu a popis závažnosti interakcií

 

 

3. Kliknutím na tlačidlo Interakcie sa zobrazí zoznam a popis interakcií, ktoré sa zobrazia podľa závažnosti. Pokiaľ sa v zozname liekov, medzi ktorými boli vyhodnotené interakcie nachádzajú aj lieky expedované pre inú osobu, tieto je možné zo zoznamu jednoducho odstrániť. Následne stačí kliknúť na tlačidlo Overiť vzájomné interakcie (viď video).

 

Zaujala Vás služba ADC Interakcie? Ak ju ešte nemáte vo svojej lekárni, kontaktujte PharmINFO alebo svojho dodávateľa lekárenského informačného systému. Lekárni i lekárnici môžu súčasne bezodplatne využívať aj webovú verziu služby ADC Interakcie

 

 


Ďalšie články:

Stiahnutie z trhu: Bondulc 40 mikrogramov/ml int opo (fľ.PP) 3x2,5 ml

ADC | 12. 3. 2018 Kategória: Stiahnutie z trhu

Dôvod stiahnutia: Možný výskyt chybného balenia (netesniace liekovky). Tento nedostatok v kvalite môže spôsobiť zníženie objemu v liekovke a nečitateľnosť údajov na vnútornom obale lieku.

Stiahnutie z trhu: Bondulc 40 mikrogramov/ml int opo (fľ.PP) 1x2,5 ml

ADC | 12. 3. 2018 Kategória: Stiahnutie z trhu

Dôvod stiahnutia: Možný výskyt chybného balenia (netesniace liekovky).Tento nedostatok v kvalite môže spôsobiť zníženie objemu v liekovke a nečitateľnosť údajov na vnútornom obale lieku.

Kariérne dni farmaceutov - najväčší farmaceutický veľtrh práce

ADC | 28. 2. 2018 Kategória: Aktuality

Kariérne dni farmaceutov zahřňajú farmaceutický veľtrh práce a odborné sympózium. Tento rok sa 13.-14.03. stretne na FaF UK až 23 partnerov z lekární aj farmaceutických firiem.

Stiahnutie z trhu: Zoledronat STADA con inf 4 mg/5 ml (liek.inj.plast.) 1x1 lag

ADC | 23. 2. 2018 Kategória: Stiahnutie z trhu

Dôvod stiahnutia: Nesúlad so špecifikáciou lieku v parametri – príbuzné látky (nečistoty).

Nenávykové riešenie upchatého nosa pre alergikov

ADC | 21. 2. 2018 Kategória: Aktuality

Pri používaní návykových sprejov a kvapiek do nosa nastupuje závislosť už po niekoľkých dňoch používania. Nenávykové nosové spreje je možné používať počas alergickej sezóny na dennej báze bez rizika vzniku závislosti.

Mohlo by vás zaujímať