Nové upozornenie v príbalovom letáku lieku Ibuprofen STADA perorálny prášok (200 mg a 400 mg)

ADC, Závažné zmeny dokumentov, 6. marca 2024

V príbalovom letáku pribudlo nové upozornenie. Pacient má prestať užívať liek a okamžite vyhľadať lekársku pomoc, keď spozoruje bolesť na hrudníku, ktorá môže byť prejavom možnej závažnej alergickej reakcie nazývanej Kounisov syndróm.

Nové upozornenie sa môže týkať aj ostatných liekov obsahujúcich ibuprofén.

Zdroj: Držiteľ registrácie doplnil uvedené informácie na základe odporúčania Výboru pre hodnotenie farmakovigilančných rizík (PRAC - Pharmacovigilance Risk Assessment Committee) pri Európskej liekovej agentúre (EMA).


Zoznam konkrétnych síl a foriem lieku, ktorých sa zmena týka

Názov
Držiteľ
ŠÚKL kód
Výdaj
Ibuprofen STADA 200 mg perorálny prášok plv por (vre.papier/PE/Al/PE) 1x20 ks STADA Pharma (DEU) 4806C Bez predpisu
Ibuprofen STADA 400 mg perorálny prášok plv por (vre.papier/PE/Al/PE) 1x20 ks STADA Pharma (DEU) 4809C Bez predpisu

Ďalšie články

Nové upozornenie v príbalovom letáku lieku Ibalgin 600 mg

V príbalovom letáku pribudlo nové upozornenie. Pri ibuproféne boli hlásené prejavy závažnej alergickej reakcie nazývanej Kounisov syndróm. Pacient má prestať užívať liek a ihneď kontaktovať svojho lekára alebo pohotovosť, ak sa objavia ťažkostí s dýchaním, opuch tváre a krku (angioedém) a bolesti hrudníka.

Nové upozornenie sa môže týkať aj ostatných liekov obsahujúcich ibuprofén.

Zdroj: Držiteľ registrácie doplnil uvedené informácie na základe odporúčania Výboru pre hodnotenie…

Nové upozornenie v príbalovom letáku lieku Ibalgin 400 mg

V príbalovom letáku pribudlo nové upozornenie. Pri ibuproféne boli hlásené prejavy závažnej alergickej reakcie nazývanej Kounisov syndróm. Pacient má prestať užívať liek a ihneď kontaktovať svojho lekára alebo pohotovosť, ak sa objavia ťažkostí s dýchaním, opuch tváre a krku (angioedém) a bolesti hrudníka.

Nové upozornenie sa môže týkať aj ostatných liekov obsahujúcich ibuprofén.

Zdroj: Držiteľ registrácie doplnil uvedené informácie na základe odporúčania Výboru pre hodnotenie…

Nové upozornenie v príbalovom letáku lieku Ibalgin 400 mg

V príbalovom letáku pribudlo nové upozornenie. Pri ibuproféne boli hlásené prejavy závažnej alergickej reakcie nazývanej Kounisov syndróm. Pacient má prestať užívať liek a ihneď kontaktovať svojho lekára alebo pohotovosť, ak sa objavia ťažkostí s dýchaním, opuch tváre a krku (angioedém) a bolesti hrudníka.

Nové upozornenie sa môže týkať aj ostatných liekov obsahujúcich ibuprofén.

Zdroj: Držiteľ registrácie doplnil uvedené informácie na základe odporúčania Výboru pre hodnotenie…

Nové upozornenie v príbalovom letáku lieku Ibalgin 200

V príbalovom letáku pribudlo nové upozornenie. Pri ibuproféne boli hlásené prejavy závažnej alergickej reakcie nazývanej Kounisov syndróm. Pacient má prestať užívať liek a ihneď kontaktovať svojho lekára alebo pohotovosť, ak sa objavia ťažkostí s dýchaním, opuch tváre a krku (angioedém) a bolesti hrudníka.

Nové upozornenie sa môže týkať aj ostatných liekov obsahujúcich ibuprofén.

Zdroj: Držiteľ registrácie doplnil uvedené informácie na základe odporúčania Výboru pre hodnotenie…

Doplnené upozornenie v príbalovom letáku Ibalgin Plus 400 mg/100 mg filmom obalené tablety

V príbalovom letáku boli doplnené upozornenia. Prestaňte užívať Ibalgin Plus a vyhľadajte lekára, pokiaľ sa u Vás vyskytne niektorý z nasledujúcich stavov, ktoré môžu byť prejavmi závažných vedľajších účinkov: Pri ibuproféne boli hlásené prejavy alergickej reakcie na tento liek vrátane ťažkostí s dýchaním, opuchu tváre a krku (angioedém) a bolesti hrudníka, rozsiahly výsyp vyrážky, vysoká teplota a zväčšené lymfatické uzliny (syndróm DRESS), rozsiahly výsyp červenej šupinatej vyrážky s hrčkami…

Nový obsah

Viacero závažných zmien v príbalovom letáku lieku Topimark (viacero síl)

V príbalovom letáku došlo k viacerým závažným zmenám.
Zmena v pokynoch týkajúcich sa antikoncepcie. Počas liečby a najmenej 4 týždne po poslednej dávke lieku sa musí používať buď 1 metóda vysoko účinnej antikoncepcie (napr. vnútromaternicové teliesko) alebo 2 doplnkové antikoncepčné metódy, napr. hormonálne antikoncepčné tablety spolu s bariérovou antikoncepciou (kondóm alebo pesar/diafragma).
Upozornenie pre ženy, ktoré môžu otehotnieť. Pacientky majú aspoň 1x ročne navštíviť lekára, aby…

Viacero závažných zmien v príbalovom letáku lieku Topimark (viacero síl)
Nový produkt

N-Medical Hyaluron

cps kyselina hyalurónová 1x30 ks

Výživový doplnok vyrobený zo 100% čistej bioaktívnej kyseliny hyalurónovej. Výroba prebieha za podmienok správnej výrobnej praxe v Hradci Králové v Českej republike.

Hyaluron N-Medical cps obsahuje 180 mg farmaceuticky ...

N-Medical Hyaluron
Nový produkt

N-Medical AntiAging Probiotics Cream

1x50 ml

Krém pre starostlivosť o pleť, ktorá je oslabená, podráždená a v nerovnováhe. Pomáha bojovať proti predčasnému starnutiu pleti.

Antiaging Probiotics Cream obsahuje špeciálne vyvinuté zloženie s probiotikami a starostlivo ...

N-Medical AntiAging Probiotics Cream
Nový produkt

N-Medical Antiaging Enzymes

cps 1x120 ks

Výživový doplnok obsahuje zmes rastlinných enzýmov, bylinných extraktov a bioaktívnych látok.

Zloženie (1 kapsula): bromelaín (ananás) 284 mg - 42.600 PU , papaín (papaya) 140 mg - 25.200 PU, rhodiola ...

N-Medical Antiaging Enzymes
Nový produkt

N-Medical TRI-anti-AGE

cps 1x60 ks

Výživový doplnok s fixnou trojkombináciou látok. Obsahuje kyselinu hyalurónovú, kolagén a hydrolyzovaný elastín.

Zloženie:
90 mg kyseliny hyalurónovej – %RHP (Referenčná Hodnota Príjmu) – nie je ...

N-Medical TRI-anti-AGE
Mohlo by vás zaujímať