adc.sk
Od srdca k srdcu

Od srdca k srdcu

projekt primárneho skríningu rizikových faktorov kardiovaskulárnych ochorení vo verejných lekárňach

Do projektu prihlásených už vyše 100 lekární

Do projektu ADC Od srdca k srdcu je aktuálne zapojených už vyše 100 lekární. Hlavná fáza projektu začne o niečo viac ako mesiac. Organizátori pozývajú do projektu všetkých slovenských lekárnikov.

Foto: microlife.sk

Prihlásiť sa do projektu môžete v časti Registrácia.

Do projektu ADC Od srdca k srdcu je aktuálne zapojených už vyše 100 lekární. Hlavná fáza projektu začne o niečo viac ako mesiac. Organizátori pozývajú do projektu všetkých slovenských lekárnikov.

"Veríme, že konečný počet lekární bude ešte omnoho vyšší. Výhodou je, že v roku 2017 sa budeme v lekárňach zameriavať prednostne na meranie krvného tlaku a detekciu atriálnej fibrilácie. Takéto fyzikálne metódy sú omnoho menej náročné na čas, ako aj na vybavenie lekárne. Vlastné meranie tlaku a atriálnej fibrilácie prebieha súčastne pomocou digitálneho tlakomeru. čo sa určite nemení, je nutnosť odbornej konzultácie lekárnika pri interpretácii výsledkov merania," zdôraznil projektový manažér PharmDr. Peter Stanko.

Cieľom projektu je naučiť bežných ľudí vyhľadávať návštevy verejných lekární za účelom odborného poradenstva a aktívnej prevencie srdcovo-cievnych ochorení. Primárny skríning je najlepšou cestou, ako zabrániť predčasným úmrtiam a invalidizácii ľudí a verejná lekáreň je ideálnym miestom pre takého aktivity. Práve z týchto príčin sa do projektu ako hlavný partner zapojila Všeobecná zdravotná poisťovňa.

Generálnym partnerom projektu je Microlife s funkciou AFIB, ktorá umožňuje detegovať riziko predsieňovej fibrilácie súbežne s meraním tlaku. Lekárne zúčastnené v projekte budú mať výhodné podmienky nákupu tlakomerov Microlife pre svoje potreby, aj pre svojich pacientov.

 

Aktuality

Sieť lekární BENU partnerom projektu ADC Od srdca k srdcu

Partnerom projektu ADC Od srdca k srdcu sa stala sieť lekární BENU. Lekárnici a lekárne zapojené do projektu sa zúčastnia populačnej skríningovej štúdie zameranej na výskyt hypertenzie a atriálnej fibrilácie.

Družstvo lekární partnerom projektu ADC Od srdca k srdcu

Družstvo lekární sa stalo partnerom projektu ADC Od srdca k srdcu. Družstvo lekární je jediné nezávislé združenie majiteľov lekární. V súčasností združuje takmer 90 lekární.

Generálnym partnerom projektu Od srdca k srdcu je spoločnosť Interpharm Slovakia

Generálnym partnerom projektu Od srdca k srdcu sa stala spoločnosť Interpharm Slovakia.

Partneri