adc.sk
Od srdca k srdcu

Od srdca k srdcu

projekt primárneho skríningu rizikových faktorov kardiovaskulárnych ochorení vo verejných lekárňach

Družstvo lekární partnerom projektu ADC Od srdca k srdcu

Družstvo lekární sa stalo partnerom projektu ADC Od srdca k srdcu. Družstvo lekární je jediné nezávislé združenie majiteľov lekární. V súčasností združuje takmer 90 lekární.

Zdroj: Družstvo lekární

Partnerom projektu ADC Od srdca k srdcu sa stalo Družstvo lekární. Projekt Od srdca k srdcu je najväčším projektom kardiovaskulárnej prevencie v lekárňach na Slovensku. Lekárnici a lekárne zapojené do projektu sa zúčastnia populačnej skríningovej štúdie zameranej na výskyt hypertenzie a atriálnej fibrilácie. Garantom projektu je Dr. Willem Verberk (Maastricht University, Holandsko).

Družstvo lekární (DL) je jediné nezávislé združenie majiteľov lekární. V súčasností združujeme po celom území Slovenskej republiky takmer 90 lekární. Všetky lekárne združené v DL sú vlastnené lekárnikmi s dlhoročnou praxou.

Genereálnym partnerom prjektu ADC Od srdca k srdcu je značka Microlife®, dodávateľ tlakomerov s funkciou Afib. Hlavným partnerom projektu je Všeobecná zdravotná poisťovňa, najväčšia poisťovňa na Slovensku. Odbornými partnermi projektu sú Farmaceutická fakulta UK v Bratislave a Univerzita veterinárneho lekárstva a farmácie v Košiciach.

Aktuality

Sieť lekární BENU partnerom projektu ADC Od srdca k srdcu

Partnerom projektu ADC Od srdca k srdcu sa stala sieť lekární BENU. Lekárnici a lekárne zapojené do projektu sa zúčastnia populačnej skríningovej štúdie zameranej na výskyt hypertenzie a atriálnej fibrilácie.

Do projektu prihlásených už vyše 100 lekární

Do projektu ADC Od srdca k srdcu je aktuálne zapojených už vyše 100 lekární. Hlavná fáza projektu začne o niečo viac ako mesiac. Organizátori pozývajú do projektu všetkých slovenských lekárnikov.

Generálnym partnerom projektu Od srdca k srdcu je spoločnosť Interpharm Slovakia

Generálnym partnerom projektu Od srdca k srdcu sa stala spoločnosť Interpharm Slovakia.

Partneri