Liek obsahuje paracetamol, čo je liečivo proti bolesti (analgetikum) a na zníženie horúčky (antipyretikum). Je určený na zníženie horúčky a bolesti sprevádzajúcej chrípku, prechladnutie, infekčné ochorenia detského veku (napr. osýpky, ružienka, ovčie kiahne, šarlach, mumps) a očkovanie. Tiež je vhodný na tlmenie bolesti sprevádzajúcej prerezávanie zúbkov a na bolesť zubov.
Panadol pre deti jahoda 24 mg/ml je určený na perorálne použitie u detí od 1 mesiaca.
Nedonosené deti a deti do 1 mesiaca môžu užívať liek len na zníženie teploty po očkovaní, len po porade s lekárom.
Pre kontrolu zadajte dávkovanie predpísané lekárom alebo lekárnikom:
Upozornenie: Vypočítaná dávka je iba orientačná. Presné dávkovanie vám stanoví váš lekár alebo lekárnik. Pred použitím lieku si prosím prečítajte časť "Použitie" a tiež príbalový leták (PIL). Akékoľvek informácie alebo výstupy z portálu adc.sk a jeho nadstavbových funkcionalít majú výlučne informačný charakter a nesmú byť chápané ako náhrada odbornej zdravotnej starostlivosti.
Informácie alebo výstupy z portálu adc.sk nesmú byť použité na liečbu, prevenciu alebo diagnostiku bez predchádzajúcej konzultácie s lekárom alebo lekárnikom.
Prevádzkovateľ portálu adc.sk, spoločnosť PharmINFO spol. s r.o. nenesie akúkoľvek právnu, hmotnú alebo inú zodpovednosť za prípadné chyby týkajúce sa informácií obsiahnutých a poskytnutých prostredníctvom portálu adc.sk.
prípade otázok alebo nejasností nás kontaktujte.
Dávkovanie a dávkovacie schémy
Každý 1 ml suspenzie obsahuje 24 mg paracetamolu.
Deti vo veku 2 až 3 mesiace:
Liek sa podáva len na zníženie teploty po očkovaní. Jednotlivá dávka je 2,5 ml suspenzie. Odstup medzi 2 dávkami má byť minimálne 6 hodín. Ak horúčka pretrváva aj po druhej dávke, je potrebné vyhľadať lekára.
Deti vo veku 3 mesiace až 12 rokov:
Jednotlivá dávka je 10-15 mg paracetamolu/kg telesnej hmotnosti (zodpovedá 0,42-0,63 ml suspenzie/kg telesnej hmotnosti). Liek sa môže podávať opakovane podľa potreby s odstupom medzi jednotlivými dávkami najmenej 6 hodín. Minimálny interval medzi dvoma dávkami sú 4 hodiny. Nepodáva sa viac ako 4 dávky počas 24 hodín.
Celková denná dávka nesmie presiahnuť 60 mg paracetamolu/kg telesnej hmotnosti (zodpovedá 2,5 ml suspenzie/kg telesnej hmotnosti/deň).
Dávkovanie podľa veku dieťaťa je len orientačné, na výpočet dávky sa má použiť telesná hmotnosť dieťaťa.
Tabuľku dávkovania u detí do 12 rokov je možné nájsť v časti SPC 4.2
Bez porady s lekárom sa tento liek nemá podávať deťom dlhšie ako 3 dni.
Pacienti s poruchou funkcie obličiek:
Pri renálnej insuficiencii je nutné dávkovanie upraviť. Pri glomerulárnej filtrácii 50-10 ml/min sa podávajú jednotlivé dávky v intervale najmenej 6 hodín, pri glomerulárnej filtrácii pod 10 ml/min v intervale 8 hodín.
Pacienti s poruchou funkcie pečene:
U pacientov so zníženou funkciou pečene nemajú byť podávané maximálne dávky a interval medzi jednotlivými dávkami by mal byť najmenej 6 hodín. Podávanie lieku deťom so závažnou poruchou funkcie pečene je kontraindikované.
Spôsob použitia
Pred každým použitím sa má liekovka dôkladne pretrepať.
Dávkovací aplikátor sa vloží do liekovky a natiahne sa do aplikátora množstvo po požadovanú hodnotu. Ak je stanovené množstvo väčšie ako 10 ml, meranie sa opakuje.
Obsah aplikátora sa vstrekne do úst dieťaťa stlačením piestu.
Aplikátor sa po použití prepláchne teplou vodou a nechá sa vyschnúť.
Odmerané množstvo suspenzie sa má zapiť dostatočným množstvom tekutiny.
Liek sa môže podávať nezávisle od jedla.
Po otvorení nepoužívať dlhšie ako 30 dní.
Upozornenie
Liek je určený na použitie u detí od 3 mesiacov. Nedonosené deti a deti do 3 mesiacov môžu užívať liek len na zníženie teploty po očkovaní.
Použitie lieku u tehotných žien je potrebné konzultovať s lekárom.
Použitie lieku u dojčiacich žien je potrebné konzultovať s lekárom.
Nepodávať súbežne iné lieky s obsahom paracetamolu.
Nepiť alkohol.
Liek obsahuje parabény, sorbitol, maltitol.
Uchovávať pri teplote do 30 °C, chrániť pred mrazom.
Po prvom otvorení je čas použiteľnosti 30 dní.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).
Tak ako všetky lieky, aj tento liek môže spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého. Ak sa u vás vyskytne akýkoľvek vedľajší účinok, obráťte sa na svojho lekára alebo lekárnika. To sa týka aj akýchkoľvek vedľajších účinkov, ktoré nie sú uvedené v tejto písomnej informácii. Zriedkavé ...
viac >
Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z. Typ registrácie: NAR - Národná Exspirácia: 24
Je nám to ľúto, no otázky zdravotného charakteru vám môže kvalifikovane zodpovedať len váš lekár alebo lekárnik.
Stránka ADC.sk má iba informačný charakter. Naša spoločnosť ako prevádzkovateľ tejto stránky nemôže poskytovať poradenstvo a konzultácie otázok k zdravotným problémom.
Kombinácie a interakcie liekov
Kombinácie a následné možné interakcie liekov vždy konzultujte so svojím lekárom alebo lekárnikom.
Väčšina ambulancií a lekární je vybavená sofistikovaným odborným systémom vyhodnocovania interakcií, a interakcie vám rýchlo vyhodnotia.
Kúpa, cena a dostupnosť produktov
Stránka ADC.sk nie je internetovým obchodom. Produkty u nás žiaľ nie je možné zakúpiť.
Ceny produktov a ich dostupnosť na Slovensku vám vie preveriť váš lekárnik.
Užívanie lieku, nežiadúce účinky, konzultácie
Na otázky ohľadne užívania lieku, prípadne nežiadúcich lieku vám môže kvalifikovane odpovedať len váš lekár alebo lekárnik.
Prípadné nežiadúce účinky vždy nahláste svojmu lekárovi alebo lekárnikovi.