Ibuprofen Dr.Max 50 mg/g gél (tuba Al) 1x150 g

Zmeny v príbalovom letáku
Pri tomto produkte registrujeme závažné zmeny v príbalovom letáku. Pozrite si, čo sa zmenilo
Zmeny v SPC
Pri tomto produkte registrujeme závažné zmeny v SPC. Pozrite si, čo sa zmenilo
Mohlo by vás zaujímať

Ibuprofen Dr.Max 50 mg/g
Výdaj
F, Nie je viazaný na lekársky predpis
Typ produktu
Legislatívne zatriedenie
Registrované humánne lieky
Registračné číslo produktu
29/0183/21-S
Kód štátnej autority (ŠÚKL)
7922D
Názov produktu podľa ŠÚKL
Ibuprofen Dr.Max 50 mg/g gél gél 1x150 g (tuba Al)
Aplikačná forma
GEL - Gél
Držiteľ rozhodnutia
Cena: od 7,99 €

Popis a určenie

Liek obsahuje ibuprofén. ktorý patrí do skupiny liečiv nazývanej nesteroidné protizápalové lieky (NSAID). Táto skupina liečiv sa používa na zníženie bolesti a zápalu.

Liek je určený na lokálnu (miestnu) symptomatickú úľavu od občasných bolestí svalov, spôsobených malými modrinami, údermi alebo natiahnutím, stuhnutým krkom alebo inými skráteniami, miernym vyvrtnutím a bolesťami v oblasti krížov.

Liek je určený na vonkajšie použitie u dospelých a dospievajúcich od 12 rokov.

Použitie

Pozor, aktuálna závažná zmena v príbalovom letáku.
Pozor, aktuálna závažná zmena v SPC.
Výdaj lieku (prípadne iného produktu) nie je viazaný na predpis.
Prípravok je určený na vonkajšie použitie (aplikuje sa na kožu, vlasy, nechty, alebo sliznice).
Prípravok sa nesmie užívať alebo používať v III. trimestri tehotenstva.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a dospievajúci (od 12 rokov)
Na postihnuté miesto sa nanáša 4 až 10 cm dlhý prúžok gélu (dávka 50 až 125 mg ibuprofénu) maximálne 4x denne.

Dĺžka liečby
Nepoužívať dlhšie ako 7 dní. Ak sa pacient do 7 dní (5 dní u dospievajúcich) necíti lepšie alebo sa cíti horšie, musí sa obrátiť na lekára.

Spôsob použitia

Gél sa nanesie na postihnutú oblasť a jemne sa v masíruje, až kým sa nevstrebe. Má sa nanášať len na neporušenú, zdravú kožu bez rán a otvorených poranení. Nesmie sa dostať do kontaktu s očami alebo so sliznicami a nesmie sa užívať vnútorne. Nepoužívať s okluzívnymi obväzmi (vode-odolnými alebo nepriepustnými obväzmi alebo náplasťami). Po každej aplikácii je potrebné umyť si ruky (pokiaľ nie sú ošetrovaným miestom).

Upozornenie

Liek je kontraindikovaný počas 3. trimestra tehotenstva.
Liek sa nemá používať počas tehotenstva alebo dojčenia, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné.
Liek nie je určený na použitie u detí (do 12 rokov), bezpečnosť a účinnosť v tejto skupine neboli stanovené.
Liek sa nesmie použiť na poškodenú alebo chorú kožu.
Je potrebné sa vyhnúť používaniu lieku na dlhšiu dobu alebo na veľkých plochách.
Ak sa vyskytnú prejavy a príznaky naznačujúce závažné kožné reakcie (napr. červenkasté nevystupujúce, terčovité alebo okrúhle fľaky na trupe, často s pľuzgiermi v strede, odlupujúca sa koža, vredy v ústach, hrdle, na nose, pohlavných orgánoch a v očiach). Týmto závažným vyrážkam môže predchádzať zvýšená teplota a príznaky ako pri chrípke. Liečba sa má okamžite prerušiť a vyhľadať lekára, ktorý zaháji liečbu podľa potreby. 
Možnosť použitia iných lokálnych analgetík počas liečby týmto liekom je potrebné zvážiť s opatrnosťou.
Je potrebné sa vyvarovať vystaveniu ošetrenej oblasti slnku. Ak sa objaví kožná reakcia, treba ukončiť používanie lieku.
Uchovávať pri teplote do 25 °C. Neuchovávať v chladničke alebo mrazničke.
Nepoužívať po 30 dňoch od 1. otvorenia.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Nežiaduce účinky


Tak ako všetky lieky, aj tento liek môže spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého.
Ak si všimnete niektorý z nasledujúcich príznakov, prestaňte používať Ibuprofen Dr.Max 50 mg/g a ihneď vyhľadajte lekársku pomoc:
- Červenkasté nevystupujúce, terčovité alebo okrúhle fľaky na ... viac >

Účinné látky

ibuprofén

Indikačná skupina

29 - Antireumatiká, antiflogistiká, antiuratiká

Všeobecné informácie vzťahujúce sa k produktu

Typ registrácie: DCP - Decentralizovaná
Exspirácia: 30