Na ADC.sk pribudne funkcia "Kde kúpiť"

Spoločnosť PharmINFO, prevádzkovateľ portálu ADC.sk oznámila pilotnú fázu testovania novej funkcie s názvom "Kde kúpiť". 

Čo znamená "Kde kúpiť"

"Kde kúpiť" je tlačidlo v detaile produktu, ktoré umožní používateľom ADC.sk okrem získavania informácií o farmaceutických a príbuzných produktoch aj ich kúpu v niektorej z internetovej lekárni, ktoré produkt ponúkajú. Súčasťou funkcie je aj uvedenie najnižšej ponúkanej ceny produktu nad tlačidlom "Kde kúpiť".

Po stlačení tlačidla "Kde kúpiť" prechádza používateľ do zoznamu internetových lekární, ktoré tento produkt ponúkajú. V prvej fáze sa bude môcť používateľ rozhodnúť pri kúpe produktu pre jednu z internetových lekárni podľa kritérií:

  • cena produktu
  • náklady na dopravu
  • dostupnosť produktu na sklade

Funkcia "Kde kúpiť" pracuje na podobnom princípe porovnávania cien produktov, aký dnes ponúkajú bežné porovnávače cien. Na rozdiel od porovnávačov však funkcionalita v prvej  (prebiehajúcej) fáze neumožní funkcionality, ktoré sú pre internetové lekárne kľúčové pre získanie popredných pozícií  v zozname predajcov, ako sú:

  • Rating - hodnotenie internetových lekárni zákazníkmi po realizácii nákupu
  • Bidovanie - nastavovanie individuálnych cien za preklik na eShop
  • Meranie konverzií pre vyhodnotenie efektivity investovaných prostriedkov
  • Nákup priamo na ADC.sk

a ďalšie funkcie, ktoré sú však plánované v nasledujúcich fázach vývoja funkcionality "Kde kúpiť"

 

Nová pridaná hodnota pre používateľov ADC.sk

Nová funkcionalita by mala priniesť pridanú hodnotu používateľom portálu ADC.sk, ktorý je často vnímaný ako eShop, no v skutočnosti je predovšetkým zdrojom validovaných odborných informácií o liekoch a doplnkovom sortimente. 

"V minulosti aj v čase pandémie Covid-19 sa bežne stáva, že používateľ ADC.sk hľadá možnosť si produkt zakúpiť, hoci prevádzkovateľ upozorňuje, že ADC.sk nie je eShopom. Vznikla preto myšlienka presmerovať tento záujem tam, kde je zmysluplný, teda do internetových lekární", uvádza PharmINFO. 

Vzhľadom na význam a dosah portálu ADC.sk, ktorý je najnavštevovanejším a najznámejším médiom o farmaceutických a príbuzných produktoch na Slovensku by mohla nová funkcionalita plniť svoj účel: ADC.sk ročne navštívi viac ako 5 miliónov používateľov, ktorí si zobrazia takmer 35 miliónov stránok.

Okrem internetových lekárni je funkcionalita zaujímavá aj pre výrobcov a dodávateľov vybraného sortimentu dostupného v internetových lekárňach, ktorí majú svoje produkty zalistované v ADC Číselníku.

Do pilotnej fázy projektu "Kde kúpiť" sa môže zapojiť každá zo 40-tich internetových lekárni, ktoré v súčasnosti preberajú údaje o produktoch ponúkaných vo svojich shopoch z ADC Číselníka, medzi ktoré patria aj známe internetové lekárne Dr.Max, Benulekáreň a Pilulka.

 

Čím sa líši porovnávanie cien na ADC.sk oproti bežným porovnávačom

Porovnávanie cien produktov, resp. vytvorenia prostredia pre "súboj" o najlepšie pozície jednotlivých internetových lekárni nie je primárnym cieľom ADC.sk. Túto funkcionalitu vnímame ako doplnkovú a našou ambíciou nie je získať do funkcionality čo najviac internetových lekárni. Táto skutočnosť vytvára  prevádzkovateľovi priestor na zavedenie nadštandardných nárokov na kvalitu a validáciu vstupov internetových lekárni, ktoré majú záujem o zobrazovanie na ADC.sk.

Ďalšie doplnkové funkcionality ADC

ADC.sk kladie maximálny dôraz na bezchybnú identifikáciu produktov ešte pred ich zverejnením, aby nedochádzalo k porovnaniu produktov, ktoré by vôbec nemali byť medzi sebou porovnávané.  Preto jednou z podmienok pre zapojenie internetovej lekárne do pilotného projektu "Kde kúpiť" na ADC.sk je, aby boli produkty v poskytovanom XML súbore identifikované ADC Kódom a v stave "Aktívny", čo zamedzí stavu, kedy by mohli byť porovnávané produkty s rôznou veľkosťou balenia, rôznymi príchuťami alebo produkty, ktoré môžu byť poskytované u jedného predajcu na kusy a u iného predajcu na balenie.

Identifikácia ADC Kódom sa osvedčila pri mnohých typoch dnes už štandardnej elektronickej komunikácie medzi subjektami v liekovom reťazci a výnimkou nie sú ani internetové lekárne.

 

O ADC Kóde

ADC Kód je jedinečný identifikátor každého produktu zalistovaného v ADC Číselníku, ktorý používa vo svojich systémoch vyše 95% verejných lekární a taktiež už viac ako 40 internetových lekární v SR.

ADC.sk je prirodzenou súčasťou ADC Číselníka, z ktorého čerpá a poskytuje údaje určené pre verejnosť. Lekárne na Slovensku využívajú ADC číselník a v ňom obsiahnutý ADC Kód ako jediný štandard na elektronické obchodovanie v liekovom reťazci ako aj na získavanie online informácií o produktoch.

ADC Kód je preto prirodzeným identifikátorom umožňujúcim automatické prelinkovanie produktov medzi ADC.sk a internetovými lekárňami. Platí teda, že každý produkt, ktorý je aktívny v ADC Číselníku môže byť prelinkovaný s internetovými lekárňami používajúcimi ADC Číselník.

 

Viac informácií o funkcionalite Kde kúpiť a k identifikácii ADC Kódom vám radi poskytneme na info@pharminfo.sk.

Upozornenie! Obrázky (vizualizácie) v tomto článku boli aktuálne ku dňu publikovania tohto článku a hodnoty nemusia zodpovedať aktuálnemu stavu cien uvedeného produktu v uvedených internetových lekárňach v nasledovnom období. Poradie internetových lekárni a uvedené ceny na vizualizáciách nie sú smerodajné! Konkrétny produkt na vizualizácií bol vybraný náhodne. Obrázky (vizualizácie) majú výlučne interpretačnú úlohu a aktuálny stav cien a poradia uvedených internetových lekárni si vždy overte v detaile tohto produktu!

 

 

Upozornenie

Niektoré informácie sú podľa zákona dostupné len odborníkom.


Ďalšie články:

Stiahnutie z trhu: Olfen 25 mg (Diclobene) tbl fle (blis.Al/PVC) 1x20 ks

Dôvod stiahnutia: nesúlad so schválenou špecifikáciou v parametri obsah liečiva.

Vakcína COVID-19 Vaccine AstraZeneca - čo potrebujete vedieť o očkovaní

V článku vám prinášame základné informácie o vakcíne s komerčným názvom COVID-19 Vaccine AstraZeneca, ktorú uviedla na trh spoločnosť AstraZeneca v roku 2021. vakcína má od januára 2021 platnú registráciu vo všetkých členských krajinách EÚ s kódom EU/1/21/1529/001, resp. EU/1/21/1529/002.

Dostupná je ďalšia vakcína proti COVID-19. V čom sa líši od prvej?

Po vakcíne Comirnaty vám prinášame základné informácie o vakcíne s komerčným názvom COVID-19 Vakcína Moderna

Prvá vakcína proti koronavírusu už je na Slovensku. Čo potrebujete vedieť o očkovaní

V článku vám prinášame základné informácie o vakcíne s komerčným názvom Comirnaty, ktorú uviedli na trh spoločnosti Pfizer a BioNTech v roku 2020.

Mohlo by vás zaujímať