Články autora ADC


Nové možnosti terapie vaginálnych kandidóz bez lekárskeho predpisu – mäkké vaginálne kapsuly s obsahom fentikonazolu

Lokálne antimykotiká (napr. fentikonazol) sa používajú na liečbu kandidózy vaginálnej sliznice, vulvovaginitídy spôsobenej kvasinkovitými mikroorganizmami, predovšetkým rodu Candida a tiež zmiešané infekcie.

AKTUALIZÁCIA informácie ŠÚKL o stiahnutí liekov Lozap H a Losartan Zentiva

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) dňa 14.10.2021 doplnil informáciu o číslach šarží, ktoré boli z trhu stiahnuté ku dňu 6. 10. 2021 u liekov Lozap H a Losartan Zentiva s účinnou látkou losartan.

V tomto článku prinášame na jednom mieste prehľad stiahnutých šarží dotknutých liekov ...

4. Workshop ČSAP pre výrobcov a dovozcov výživových doplnkov a potravín a pre farmaceutov

4.11.2021 sa uskutoční 4. ročník workshopu pre výrobcov a dovozcov výživových doplnkov a potravín a pre farmaceutov, na ktorého realizácii spolupracujú Česká asociácia pre špeciálne potraviny (ČASP) a spoločnosti MED-ART, Alfa Medical Team a PharmINFO.

Bolesť a zápaly v ústnej dutine

Zápalové procesy vyskytujúce sa na slizniciach ústnej dutiny vznikajú z rôznych príčin. Medzi najčastejšie patria afty, alebo zápaly ďasien, zubov, mandlí a hltana.

Nové možnosti tlmenia bolesti pohybového systému

Tlmenie muskuloskeletálnej bolesti je možné lokálne a systémovo. V článku sú uvádzané nové dostupné možnosti liečby slabých a mierne silných bolestí pohybového systému.

Mykóza nechtov (onychomykóza) – správne použitie liečivých lakov

Mykóza nechtov (onychomykóza) je infekcia nechtov spôsobená hubami. Postihuje najmä nechty na nohách. Základom lokálnej liečby je pravidelná aplikácia liečivého laku. V článku sú zhrnuté zásady liečby mykózy nechtov.

TOZAX SARS-CoV-2

test na detekciu protilátok prítomných pri ochorení Covid-19, 1x1 set

Testovacia kazeta na protilátky IgG/IgM k vírusu SARS-CoV2 predstavuje imunochromatografický test s laterálnym prietokom pre kvalitatívne zisťovanie protilátok (IgG a IgM) k vírusu COVID-19 v celej krvi/sére/plazme.

Tento test má dve zložky, IgG a IgM. V časti IgG je nanesená ľudská protilátka ...

ADC Webináre – čo by vás mohlo zaujímať

Webinár (webový seminár) je interaktívny seminár, ktorý sa náplňou zhoduje s prezenčným seminárom, avšak prebieha na webovej sieti. Rozdiel je iba ten, že v prípade webinára sa úspešnosť meria explicitne formou bodovaného výstupného testu.

ADC spúšťa webinárové vzdelávanie

ADC spustilo webinárové vzdelávanie pre zdravotníckych pracovníkov pod názvom ADC Webinár. V prvej fáze zameria vzdelávanie tradične na farmaceutov a farmaceutických laborantov.

Nutrilon 4 + darček

batoľacia mliečna výživa v prášku (24-36 mesiacov) 2x800 g + miska, 1x1 set

Mliečna výživa v prášku bez príchuti. Výrobok je určený na výživu malých detí od 2 rokov veku.
Obsahuje:

  • vitamíny A, C a D - prispievajú k správnej funkcii imunitného systému,
  • LCP Omega -3 ALA,
  • unikátnu klinicky testovanú zmes oligosacharidov GOS/FOS (9:1).